Võrgupüük

Hilissuvine lestapüük võrguga Saaremaal

Sügisese võrgupüügi saak

Hilissuvine lestapüük võrguga Saaremaal

Kuna tulemas olid pikad pühad, sai ette võetud teekond Saaremaale, et nautida viimaseid suviseid ilmasid ning tähistada Eesti Taasiseseisvumise 30.-dat aastapäeva.

Kolmapäeval praamil  kõigutas tuul meid ikka korralikult.  Saaremaa Põhjarannikule jõudes sai kohe luurele mindud, et leida mõni vaikne sopikene, kuhu saaks ehk võrgu püügile seada. Peale tunnikest ringi sõitmist leidsin  veidigi tuulevaiksema  nurga, kuhu otsustasin üheks päevaks prooviks püügile panna veidi väiksema silmaga hiina võrgu 35×1,6×0,15/70m, lootuses külalistele peale suitsulesta ka ehk mõni ahven pakkuda. Kahlamispüksid jalga, märklipud ja ankrud kaasa ja võrk vette.

Püügile seatud nakkevõrk

Neljapäeva hommikul võrku nõudes polnud saagid just kiita, kaks ahvenat ja üks koger ning päris hulga vetikaid. (Ahvenad tulid  kaasa, koger läks oma teed.)

sügisene lestapüük nakkevõrguga saaremaal

Võrku puhastades ka veidi vannutud, sest ilma survepesurita võttis hiina võrgu puhastamine päris pikalt aega.

Neljapäevane ilmateade oli paljutõotav. Õhtuks lubas vaid 2-3ms edelatuult, mis oli väga positiivne uudis ning lubas võrgupüügiks valida kindlasti oluliselt parema koha, kui seda eelnenud päeval. Külaliste saabudes sai sõbrale tehtud kiire koolitus võrgupüügis ning õhtu saabudes seadsime püügile kaks jada umbes 150m vahega. Esimeses jadas oli püügil kalavõrk 35×1,6×0,15/70m, millest lootsime saada mõned lisa ahvenad ning teises jadas kalavõrk 55×1,8×0,17/70m millest soovisime saada ilusat lesta.

Hommikul  sai võrgud üle kontrollitud ja tulemus ületas ootusi. 35mm silmas oli 10 ilusat ahvenat ning üllatuseks üks ca poole kilone siig  ning mõned korralikud lestad.  Teises võrgus ca 30 lesta, millest suuremad tulid meiega koju kaasa ja läksid peale suitsuahjuks käiku pidulauale.

PS! Siiakalast tegime äkist, mis viis kõigil keele alla.

Sügisene lestapüük võrguga Saaremaal