Võrgupüük

Varakevadine meriforelli püük nakkevõrguga peale jää minekut.

kevadised meriforellid võrgupüügilt

Varakevadine meriforelli püük nakkevõrguga on vaieldamatult parim aeg püüda forelli või lõhet. Kala on liikvel palju ja hea õnne korral võib kalavõrku kontrollides leida sealt rohkem kui ühe kala.

Kahel eelneval talvel  pole ilmataat meid väga külmaga õnnistanud, kuid sellel aastal on külma ja jääd olnud ohtralt, seega on kõik eeldused aktiivseks kalade liikumiseks loodud, ole lihtsalt mees ja taba õige hetk ära.  Millal siis täpselt on see õige aeg, kui kala liikvele läheb?

Tavaliselt  veebruari lõpus või märtsi alguses, kohe, kui jää  läheb, hakkab punane liikuma ja umbes 2-3 nädalat on see kõige magusam aeg, kui teda võiks õnnestuda kalamehel võrgust leida.

Kindlasti tasuks jälgida, mida teevad temperatuurid ja tuul, kuna sageli on ööd veel külmad ning hommikul võrku nõudma tulles võite leida oma kalavõrgu jää seest või siis pooleldi jäätunud võrgu  kalda äärest. Maatuulega kandub jäätunud nakkevõrk avamerele.

Millise silmasuurusega kevadel meriforelli või lõhet püüda? Kas püüda multimonofiliga : 0,12*3; 0,12*4 või lihtsalt monofiliga: 0,17;0,20?

Kalavõrgu silmasuurus võiks olla 55-65mm, peenem tamiil püüab kindlasti paremini, kuid ära ei tasuks unustada ka mitmekiulise multimonofili vastupidavust, seega julgen väita, et kala saab kindlasti mõlemast võrgust.

Nakkevõrku võiks hakata panema täitsa madalast 20-30cm veest ning liikuda sellega edasi sügavama poole. Tavaliselt on kala võrku takerdunud ikka võrgu esimeses pooles. Targad mehed räägivad, et punane liigub pikki võrku kalda poole ja alles madalas vees, kus tal ei ole likumisruumi, teeb ta katse söösta läbi võrgu.

Kindlasti võiks võrku nõudes kaasas olla võrguvann ja kahv, sest väga tihti on suuremad kalad võrgusilma takerdunud oma teravate väikeste hammastega. Neile lähemale jõudes jääb vaid loota, et kala on võrgus juba väsinud ja ta ei osuta suurt vastupanu.

Olen paarist päris ilusast  kalast kahva puudumise tõttu ilma jäänud.

Lõpetuseks üks lõbus video paari aasta tagusest  võrgupüügist, kui meil kalavõrk hommikuks ära jäätunud oli.